Inżynier i menedżer, były minister gospodarki morskiej w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Ukończył Wyższą Szkołę Morską w Gdyni, studia podyplomowe, a także szereg kursów w zakresie zarządzania i finansów. Pracował na statkach zachodnich armatorów jako oficer, a także w firmach transportowych i budowlanych. Zajmował kierownicze stanowiska w spółkach prawa handlowego. W Kancelarii Prezydenta RP był ekspertem ds. gospodarki morskiej i bezp. energetycznego. Od listopada 2011 r. w kierownictwie Prawa i Sprawiedliwości (Komitet Polityczny). W PE pracuje już drugą kadencję. Członek ważnej Komisji - Przemysłu, Badań Naukowych i Energii (ITRE). Więcej

Aktualności

25 października 2010 • W regionie • Polskie Radio SzczecinLider Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński gościem konwencji wyborczej w Szczecinie (materiał foto)

Prawo i Sprawiedliwość na Pomorzu Zachodnim oficjalnie zainaugurowało kampanię wyborczą w wyborach samorządowych.

Dzisiaj podczas konwencji w wypełnionej do ostatniego miejsca szczecińskiej Filharmonii partia zaprezentowała liderów list wyborczych. Jedynkami do szczecińskiej Rady Miasta będą: Stefania Biernat, Artur Szałabawka, Tomasz Hinc, Piotr Jania i Leszek Duklanowski.

Gościem specjalnym był lider Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński.

- Chcę spotkać przewodniczącego, jestem sympatykiem jego i partii - mówiła szczecinianka, która przyszła do filharmonii. - On nas raczej będzie wspomagał, bo to kandydaci na radnych powinni coś powiedzieć - podkreślał członek partii.

- Nasza partia polityczna, wbrew temu co się nam zarzuca, nie jest partią antysamorządową - wręcz przeciwnie - mówił poseł PiS Joachim Brudziński, kiedy przedstawiał "jedynki" na listach, które w tych wyborach wystawiło jego ugrupowanie. - Z tą drużyną idziemy po zwycięstwo.

- Najlepiej położone i skomunikowane miasto zachodniej Polski w Europie, przeżywa swój, bezprzykładny okres zapaści cywilizacyjnej i społecznej - grzmiał z trybuny kandydat PiS na prezydenta Szczecina, Krzysztof Zaremba. - Możemy i musimy dźwignąć Szczecin z kolan. I zrobimy to.

Po przemówieniach lokalnych liderów, do zgromadzonych przemówił witany owacyjnie Jarosław Kaczyński.

- Były takie momenty w tych ostatnich 21 latach, kiedy szliśmy szybko do przodu - mówił Jarosław Kaczyński. - I one wrócą: potrzeba tylko dobrego samorządu i dobrej władzy. Zwyciężymy.

Wybory samorządowe odbędą się 21 listopada.