Inżynier i menedżer, były minister gospodarki morskiej w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Ukończył Wyższą Szkołę Morską w Gdyni, studia podyplomowe, a także szereg kursów w zakresie zarządzania i finansów. Pracował na statkach zachodnich armatorów jako oficer, a także w firmach transportowych i budowlanych. Zajmował kierownicze stanowiska w spółkach prawa handlowego. W Kancelarii Prezydenta RP był ekspertem ds. gospodarki morskiej i bezp. energetycznego. Od listopada 2011 r. w kierownictwie Prawa i Sprawiedliwości (Komitet Polityczny). W PE pracuje już drugą kadencję. Członek ważnej Komisji - Przemysłu, Badań Naukowych i Energii (ITRE). Więcej

Aktualności

12 lutego 2015 • Publikacje • Biuro PoselskieMarek Gróbarczyk i Piotr Naimski - pływający gazoport Independence FSRU w na Litwie w Kłajpedzie (materiał video)

Kilka tygodni temu z posłem Piotrem Naimskim byliśmy w Kłajpedzie, aby na własne oczy zobaczyć litewski pływający terminal do odbioru, magazynowania i regazyfikacji gazu skroplonego. W ciągu ok. 2 lat od zamówienia terminalu Litwini korzystają w pełni z jego możliwości.

Jednostkę nazwano symbolicznie "Independence" (ang. "niezależność, niepodległość, samodzielność"). Gazoport ma być gwarantem bezpieczeństwa energetycznego Litwy. Funkcjonuje od końca 2014 roku.

Nasz terminal w Świnoujściu ma już 3 lata opóźnienia... Skuteczność polskiego rządu jest w tej kwestii oszałamiająca. Niestety.

Marek Gróbarczyk