Inżynier i menedżer, były minister gospodarki morskiej w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Ukończył Wyższą Szkołę Morską w Gdyni, studia podyplomowe, a także szereg kursów w zakresie zarządzania i finansów. Pracował na statkach zachodnich armatorów jako oficer, a także w firmach transportowych i budowlanych. Zajmował kierownicze stanowiska w spółkach prawa handlowego. W Kancelarii Prezydenta RP był ekspertem ds. gospodarki morskiej i bezp. energetycznego. Od listopada 2011 r. w kierownictwie Prawa i Sprawiedliwości (Komitet Polityczny). W PE pracuje już drugą kadencję. Członek ważnej Komisji - Przemysłu, Badań Naukowych i Energii (ITRE). Więcej

Aktualności

5 kwietnia 2014 • W regionie • Radio ZachódMarek Gróbarczyk wspólnie z lubuskimi parlamentarzystami na deptaku w Zielonej Górze (materiał foto)

Prawo i Sprawiedliwość zbierało dzisiaj na zielonogórskiej starówce podpisy poparcia dla swoich kandydatów do Parlamentu Europejskiego.

Liczną grupę działaczy PiS można było spotkać przy pomniku Bachusa. O podpisy zabiegał m.in. obecny europoseł Marek Gróbarczyk, który zajmuje pierwsze miejsce na liście i jak zaznacza w nowej kadencji, chce kontynuować rozpoczętą prace.

Na zielonogórskiej starówce gościła także posłanka Elżbieta Rafalska, która zajmuje trzecie miejsce na liście kandydatów PiS do Parlamentu Europejskiego.

Wyborcy mieli również okazję porozmawiać z posłem Jerzym Materną, który startuje do Parlamentu Europejskiego z czwartego miejsca na liście.

W gronie kandydatów do Parlamentu Europejskiego jest także zielonogórska radna Bożena Ronowicz, która startuje z dziewiątego miejsca.