Inżynier i menedżer, były minister gospodarki morskiej w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Ukończył Wyższą Szkołę Morską w Gdyni, studia podyplomowe, a także szereg kursów w zakresie zarządzania i finansów. Pracował na statkach zachodnich armatorów jako oficer, a także w firmach transportowych i budowlanych. Zajmował kierownicze stanowiska w spółkach prawa handlowego. W Kancelarii Prezydenta RP był ekspertem ds. gospodarki morskiej i bezp. energetycznego. Od listopada 2011 r. w kierownictwie Prawa i Sprawiedliwości (Komitet Polityczny). W PE pracuje już drugą kadencję. Członek ważnej Komisji - Przemysłu, Badań Naukowych i Energii (ITRE). Więcej

Aktualności

27 maja 2013 • W regionie • Polskie Radio SzczecinPiS: rządowi nie zależy na budowaniu statków w Szczecinie

Politycy Prawa i Sprawiedliwości nie wierzą w informacje o potencjalnych inwestorach dla Stoczni Szczecińskiej.

Działacze PiS-u mówili na konferencji prasowej, że obecnemu rządowi nie zależy na tym, by w Szczecinie ponownie były budowane statki.

Jak mówi były senator Krzysztof Zaremba, rewelacje polityków PO dotyczące inwestorów miały przykryć wizytę w Szczecinie Jarosława Kaczyńskiego. - Co do potencjalnego inwestora amerykańskiego, to z jednym z nich rozmawiałem i nie ma żadnego zainteresowania Szczecinem. Drugi inwestor koreański, jeśli był, to wycofał się po kwerendzie dokumentów, czyli prawa własności - powiedział Zaremba.

Działacze PiS-u domagają się ujawnienia informacji dotyczących firm zainteresowanych inwestowaniem w Stoczni Szczecińskiej. - Żądamy, żeby padły konkretne informacje i nazwy inwestorów, może szczegóły ofert - mówi poseł Leszek Dobrzyński.

Jak wyliczali politycy PiS-u, w zeszłym roku w Europie zwodowano 38 statków, z których co najmniej 7 mogło powstać w Szczecinie.

Tydzień temu na Komisji Dialogu Społecznego Towarzystwo Finansowe Silesia, które zarządza majątkiem stoczni poinformowało, że inwestowaniem w Szczecinie zainteresowane są 3 firmy. Żadne szczegóły jednak nie padły.