Inżynier i menedżer, były minister gospodarki morskiej w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Ukończył Wyższą Szkołę Morską w Gdyni, studia podyplomowe, a także szereg kursów w zakresie zarządzania i finansów. Pracował na statkach zachodnich armatorów jako oficer, a także w firmach transportowych i budowlanych. Zajmował kierownicze stanowiska w spółkach prawa handlowego. W Kancelarii Prezydenta RP był ekspertem ds. gospodarki morskiej i bezp. energetycznego. Od listopada 2011 r. w kierownictwie Prawa i Sprawiedliwości (Komitet Polityczny). W PE pracuje już drugą kadencję. Członek ważnej Komisji - Przemysłu, Badań Naukowych i Energii (ITRE). Więcej

Aktualności
fot. mat. organizatorów

22 maja 2011 • W regionie • Biuro PoselskieMarek Gróbarczyk uczestnikiem debaty Koła Naukowego „Pro Res Publica”

Koło Naukowe Politologów „Pro Res Publica”, działające na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego było organizatorem debaty studentów z Posłami do Parlamentu Europejskiego.

Zaproszenie początkowo przyjęli wszyscy trzej zachodniopomorscy Posłowie do PE - Marek Gróbarczyk, Sławomir Nitras i Bogusław Liberadzki. Niestety, posłowie Nitras i Liberadzki ze względu na ważne obowiązki, jak przekazali to organizatorom debaty, nie dotarli na spotkanie.

Spotkanie, w którym uczestniczyło ok. 50 studentów odbyło się w ramach „Dnia Politologa” poświęconego tematyce europejskiej, we wtorek, 17 maja 2011 r., o godz. 9.30 na Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Szczecińskiego, przy ul. Krakowskiej.

fot. mat. organizatorówfot. mat. organizatorówfot. mat. organizatorówfot. mat. organizatorów